Zaman: 05 May 2024, 14:18

Tüm zamanlar UTC

Yeni başlık gönder Başlığa cevap ver  [ 2 mesaj ] 
Yazar Mesaj
 Mesaj Başlığı: Made In Türkiye-NEDEN
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2007, 14:12 
PaMBuCaKLı Moderatör
PaMBuCaKLı Moderatör
Kullanıcı avatarı

MADE İN TÜRKİYE

NEDEN NEDEN NEDEEEEN!!!???

Neden bozulan otobüsün yolcuları bizim otobüsümüze aktarıldığında onlara mültecilermiş gibi bakarız?
* Neden dükkanını kapatıp giden esnaf, kapıya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittiğini nasıl anlarız
* Televizyona çıkan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanların izlediğini sanırlar? Örn: Su anda 70 milyon kişi bizi izliyor...
* Neden insanlar birbirlerine sarılınca sağa-sola sallanırlar?
* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?
* Dolmuşlardaki fiyat tarifesinde "en kısa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?
* Bir programı kurarken neden "kabul ediyorum" ya da "kabul etmiyorum" seçenekleri vardır? O kadar parayı bayılıp bir bilgisayar programı satın aldıktan sonra "kabul etmiyorum" seçeneğini işaretleyen bir takim saf kişiler mevcut mudur?
* Neden sınavlarda "4 yanlış bir doğruyu götürür" seklinde bir uygulama ile öğrenciler cezalandırılırlarda; "4 doğru bil, bir doğru da bizden" seklinde bir kampanya başlatılıp zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?
* Neden öğrenciler ilköğretimin besinci sınıfına kadar öğretmene "öğretmenim" diye seslenirken altıncı sınıfta bir anda "hocam" diye seslenmeye başlarlar?
* Neden insanlar kapalı bir alandan yağmur yağan alana çıkınca kafalarını eğerler? Yağmura duyulan saygıdan midir yoksa ondan tırstığımız için midir?
* Neden her gördüğümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalışırız? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardır?
* Neden gözlerinden öperim denir? İnsan vücudunda öpülecek daha uygunsuz bir yer var midir? Kimse kimseyi gözünden öpmüş müdür?
* Düğünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atılmaktadır. "Bir avcı vurdu beni, bin avcı beni yedi" gibi sözler eşliğinde kendinden geçen başka milletler var midir?
* Neden bazı kızlarımız şirin bir hayvancağız gördüklerinde "inanmıyorum!" derler, inanılmayacak olan nedir?
* Bulmacalarda boru sesinin karşılığı neden hep "ti"dir? Bulmacaları hazırlayan arkadaşlar hiç "ti" diye ses çıkaran boru görmüşler midir?
* Ipana 7 reklamındaki kıza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullanıyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çıktığını bilmemekte midir?
* Neden futbol takimi olan Ajax"Ayaks" diye okunur da temizlik ürünü Ajax "Ajaks" diye okunur?
* Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazılır? Hipokrat yemininde" arabamı temiz kullanacağım" seklinde bir madde mi vardır?

SİZCEDE GARİP DEĞİL Mİ?? MADE IN TURKISH CEVAPLAR

Başa Dön
 Profil E-posta  

Mesaj Başlığı:
MesajGönderilme zamanı: 20 Nis 2007, 20:36 
PaMBuCaKLı Moderatör
PaMBuCaKLı Moderatör
Kullanıcı avatarı

Dogru be abi yaaa!!!

Başa Dön
 Profil E-posta  

Eskiden itibaren mesajları göster:  Sırala